--

Dalaman Airport Rent A Car Service AKM Rent A Car

KUR HESAPLA

loading
24.5.2017
Dalaman Airport Rent A Car Service AKM Rent A Car

Dalaman Rent A Car

Akdeniz’in bu doğayla bütünleşmiş köşesini keşfetmek için atmanız gereken ilk adım, kuşkusuz ki bu güzelim doğa harikası cennet Dalamanı gezmek için kiralık araç bulmakla başlamalıdır. Sonrası zaten klasik bir tatil insanının soracağı sorular gelir. Dalaman’da ne yenir? Hangi koylara gitmeli, Dalamanda gezilecek yerler, v.s. gibi merak edilen sorular.

Dalaman’ da Gezilecek Yerler

Dalaman denilince akla hemen çam ormanlarıyla çevrili el değmemiş koylar geliyor. Bu koyların en bilinenlerinden biri, merkeze yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan;

Sarsıla Koyu Buraya ulaşmak için Havaalanı yolu üzerinden, Kabukarkın köyünden geçersiniz, sonrasında orman yolu, Tersakan çayının yanından geçip, son derece keyifli bir yolculuktan sonra, Sarkıla koyunun zirvesine ulaşıyorsunuz. Sarsıla Koyu mavi yolculuğu çıkan tekneler ve yatlar tarafından konaklama yeri olarak kullanılmaktadır. Coğrafi olarak çam ağaçlarıyla çevrili bir koy ve hiçbir yapılaşmanın olmadığı bir koy düşünün. Deniz tertemiz ve güzel bir kumsalı var. Dalaman istasyonunun yapımı için kullanılan malzemelerin çoğu, Fransadan gemilerle getirilmiş ve ilçe merkezine 12 km. uzaklıktaki bu koya indirilerek bölgeye ulaştırılmıştır. Yani Sarsıla berrak denizi ve yemyeşil ormanlarıyla bölgenin en popüler noktalarından biri. 7 km uzunluğundaki Sarıgerme Plajı ise merkeze sadece 13 km mesafede.

Gunluklu-Koyu Dalaman’a oldukça yakın bir mesafede bulunan Günlüklü, yaz dönemlerinde bölgenin en hareketli ve ilgi çeken noktalarından birine dönüşüyor. Yemyeşil doğayla bütünleşen koy çevresinde bungalov tarzı konaklama seçenekleri ve küçük pansiyon ve oteller bulunmakta. Tekne turu ve eğlence hayatı Günlüklü’de yapılabilecekler arasında. Dalaman’a uzaklığı 66 km olan Ekincik Koyu ve 56 km mesafedeki Fethiye’nin dünyaca ünlü kumsalı Ölüdeniz de denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz diğer noktalar. Dünyanın en önemli rafting parkurlarından birisidir Dalaman. Dalaman Çayı’nda adrenalin dolu saatler geçirmek için yaklaşık Narlı Köyü’ne 70 km yol yapmanız gerekiyor. Dalaman Çayı’nın nefes kesen güzelliğini gördüğünüzde kat ettiğiniz yola değdiğini göreceksiniz. Dalaman aslına bakarsanız son derece şahane bir konumda, çünkü burası Marmaris’e 89km, Gökova’ ya 63km ve Fethiye’ ye sadece 45 km uzaklıkta bir konum. İşte tamda bu nedenlerle yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Dalaman’ da Araç kiralamak gereklidir. Bu kadar eşsiz güzellikleri ve çevresini tüm bu yerleri keşfetme fırsatı ayaklarınızın altında.

Dalaman’da Ne yenir?

Yemyeşil doğası, birbirinden güzel koyları ve masmavi denizi ile özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrar Dalaman. Elbette bu sorunun yanıtı başta deniz mahsulleridir. Bölgeye özgü mavru kefali, yayın balığı, mercan ve mavi yengeç akla ilk gelen lezzetler. Sinarit ve orfoz da Dalaman mutfağının vazgeçilmezlerindendir. Ancak yöresel lezzetlerden tatmak isterseniz kesinlikle bu yöreye ait otlardan yapılan yemeklerden yemelisiniz. Çünkü bu yörede yetişen (kayazak, semiz otu, sarı ot, geren, labada) otlardan, yörenin hanımları muhteşem lezzetli yemekler yapıyorlar.

Dalaman’ ın Tarihi Yerler Nerelerdir

Dalaman çevresinde mutlaka görmenizi önerdiğimiz Telmessos Antik Kentini gezmelisiniz. Antik kentin tarihi MÖ 500’ lü yıllara kadar uzanmakta olup Dalaman’ a uzaklığı sadece 50 km. civarındadır. Dalyan’dan deniz motorlarıyla gidilen Kaunos, bu bölgedeki bir diğer önemli antik kenttir. Özellikle kaya mezarlarıyla dikkat çeken Kaunos’ un ardından Dalyan’a 12 km uzaklıktaki İztuzu Plajı’na mutlaka gitmelisiniz. 4.5 km uzunluğundaki bu kumsal, doğal güzelliklerinin yanı sıra caretta caretta kaplumbağalarının evi olarak da bilinen bölgedir.Dalaman araç kiralama

Akm Rent A Car ofisinden yapacağınız Araç kiralama işleminin ardından Dalaman’ı keyifle dolaşmanız dileğiyle İyi Tatilller Dileriz.
Akm Rent A Car Dalaman Araç Kiralama Ofisi
Adres: Kenan evren bulvarı N.115 Havalimanı Yolu Üzeri Dalaman

Telefon: 0 (252) 692 6295 veya Gsm: 0 (546) 918 9490

info@akmcarrental.comanasayfablog

  • Selected from akmcarrental.com for Car Rental from Bodrum Airport %>
    Selected from akmcarrental.com for Car Rental from Bodrum ...

    17.6.2015
SOCIAL MEDIA MONITORING

You can win by following us on social media.

SHARE ON SOCIAL MEDIA

Share us at Social Media, we would be happy to serve your friends as well..

NEWSLETTER
By registering to our mailing list to be informed of all campaign and innovation. Be first notified from our Campaigns and Innovations
Kenan evren bulvarı N.115 havalimanı yolu üzeri Dalaman/Muğla/TURKEY+90 (546) 918 9490+90 (252) 692 6295
© 2020 akmcarrental.com
whatsapp